Kytarovka.cz=

Kytarovka.cz – škola písničkáře Petra Rímského pomáhá už přes třicet let.

lektoriSmyslem a principem školy je především lidský, pohodový a přátelský přístup ke každému, kdo se chce něco naučit. Zahodit všechny předsudky, omyly a brzdy a hrát si. Vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Petr říká:

„Ani bych nespočítal, kolikrát jsem slyšel nebo od všeználků na Facebooku četl všechny ty kraviny... Jak si musíš rozedřít prsty do krve a dělat to tak dlouho, až ztvrdnou... Nebo že musíš dřít hodiny a hodiny denně a získat tak ,aninevímcovlastně‘... Taky že to musí bolet a jinak to nejde, ale to se prý překoná. Jo a že se musí posílovat ruce tvrdými gumovými balonky... Auuu! Prý že se musí nadrtit ty postupy akordů... Že se trsátkem zahraje víc... Mohl bych pokračovat, ale škoda času na kraviny. A tohle kraviny jsou. Fakt :-).

kytarovka 1Ještě lepší ,brzdy’ si vymýšlíme sami. Malé ruce, krátké nebo tlusté prsty, slabá žena, moc starý, moc mladá, nemám hudební sluch, na to nemám hlavu či talent, nemám paměť, nemám čas, stydím se, bojím se... Moc dobře to chápu. Vím, jak všechny bubáky zahnat, abychom si mohli spolu užívat krásné chvíle s muzikou.

kytarovka 2Jak hrát hezký doprovod? K různým písním různé doprovody? Jak poznat, které akordy kde hrát? Jak hrát zajímavě ve dvou či třech kytarách? Jak snadno pochopit hudební nauku bez uzlů na mozku? Jak hrát blues, country, rock, folk? Jak udržet rytmus?

Dřina je pro pitomce,

my si krásně hrajeme :-).

Používané někdy velmi specifické metody a způsoby práce dávají šanci na výrazné hráčské a teoretické pokroky i těm, kdo si moc nevěří. O přínosnosti kurzů se přesvědčila i řada dost vyspělých hráčů. Bude nám potěšením přivítat na kurzech i tebe.“

Zajímá tě to?

Vyber si tady a pojeď s námi.

Takovým „taťkou zakladatelem” je písničkář a skvělý kytarista Petr Rímský, který kromě vlastní tvorby spolupracoval či spoluúčinkoval s řadou osobností – K. Kryl, J. Nohavica (v době, kdy jej Petr mylně pokládal za slušného člověka), V. Martinová, K. Plíhal, P. Kocman, J. Ledecký, a další. Jak to celé začalo, popisuje Petr Rímský tady.

Jak se učí s námi Kde kurzy bývají Program dne Jak se přihlásit na kurz Často kladené otázky
Jak se učí jinde Jak to začalo Reference Všeobecné podmínky Kontakt